دریافت مشاوره رایگان: ارسال عدد 1 به سامانه 100041858 | تماس بگیرید: 41858-021 | ایمیل: info@agahsabt.com

نحوه ثبت شرکت دانش بنیان

//نحوه ثبت شرکت دانش بنیان

نحوه ثبت شرکت دانش بنیان

در مقاله قبل در مورد شرایط ثبت شرکت دانش بنیان صحبت کردیم و نیم نگاهی هم به نحوه ثبت شرکت دانش بنیان داشتیم. در این مقاله به بررسی دقیق تری از نحوه ثبت شرکت دانش بنیان خواهیم پرداخت.
همانطور که می دانید به شرکت هایی که در زمینه گسترش اقتصاد و نوآوری کشور و همچنین تجاری سازی تحقیقات صورت گرفته که شامل تولید کالا، طراحی و خدمات با ارزش افزوده بالا فعالیت دارند در رده شرکت های دانش بنیان قرار می گیرند.

فرآیند ثبت شرکت های دانش بنیان

برای ثبت اولیه شرکت دانش بنیان لازم است که ابتدا شرکت به صورت عادی در اداره ثبت اسناد کشور به ثبت برسد و هیچ تفاوتی بین شرکت ها در ثبت ندارد.
در مرحله دوم برای تبدیل شرکت به یک شرکت دانش بنیان لازم است که متقاضی در سامانه www.daneshbonyan.ir ثبت نام کرده تا مورد ارزیابی قرار گیرد. بعد از ارزیابی، شرکت ها یا موسساتی که صلاحیت دانش بنیان شدن را داشته باشند به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می شوند تا طرح خود را ارائه دهند و از مزایای ان استفاده نمایند.
در سایت مخصوص شرکت های دانش بنیان فرمی ارائه شده است که متقاضیان باید برای تکمیل درخواست آن را پر کنند. پروسه ی بررسی کلیه اطلاعات مربوط به سهام داران، اعضا هیئت مدیره، رزومه شرکت و اطلاعات افراد درون سازمان پس از 2 ماه از زمانی که طرح ها با ستاد ارجاع شده باشند به طول می انجامد.
شرکت های دانش بنیانی که تازه تاسیس شده اند بعد از تولید کالا و یا ارائه برنامه تولید با توجه با آیین نامه مصوب کارگروهی ارزیابی می شوند و برای مدت محدودی می توانند از مزایای قانون استفاده کرده و برای تمدید زمان استفاده از مزایا باید دوباره مورد ارزیابی قرار گیرند.

چقدر از این مطلب راضی بودید؟
[جمع امتیازها: 0 میانگین: 0]
توسط |2017-04-20T09:33:33+04:3019th آوریل, 2017|مقالات ثبتی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید