دریافت مشاوره رایگان: ارسال عدد 1 به سامانه 100041858 | تماس بگیرید: 41858-021 | ایمیل: info@agahsabt.com

خرید شرکت

خرید شرکت

خرید شرکت عبارت است از انتقال کلیه سهام یک شرکت اعم از سهامی خاص یا مسئولیت محدود، موسسه و… از سهامداران قدیم به سهامداران جدید.

معمولا افرادی که نیاز فوری به شماره ثبت یک شرکت دارند و یا تاریخ تاسیس شرکت برای آنها به هر دلیلی از اهمیت زیادی برخوردار هست اقدام به خرید شرکت می کنند.

هزینه ثبت شرکت  از خرید شرکت پایین تر است، مهم ترین دلیل آن هم تاریخ ثبت شرکت هست که هرچه قدیمی تر باشد ارزش آن هم بالاتر است. معمولا افرادی که شرکتی را به ثبت می رسانند و به هر دلیلی مثل اختلاف با شرکا، عدم داشتن سرمایه کافی و… با شرکت کار نمیکنند، آگاه ثبت به جای انحلال شرکت به این دسته از افراد پیشنهاد واگذاری شرکت را می دهد.

از نظر هزینه، قیمت شرکت های سهامی خاص بالاتر از شرکت های با مسئولیت محدود می باشد، دلیل اصلی آن هم اعتبار شرکت سهامی خاص جهت دریافت وام و اعتبارات و شرکت در مناقصات و مزایدات است.

سایر مواردی که روی ارزش شرکت تاثیر دارد شامل: دارا بودن کد اقتصادی، نام شرکت، تاریخ تاسیس و موضوع آن می باشد. واگذاری شرکت به این ترتیب هست که نماینده شرکت جهت واگذاری به موسسه آگاه ثبت مراجعه نموده و پس از مشورت راجع به ارزش و قیمت شرکت، قراردادی را جهت واگذاری امضا می نماید و جهت تنظیم وکالتنامه تام الاختیار و اقرارنامه در دفترخانه اسناد رسمی شرایط موردنظر را از کارشناس آگاه ثبت دریافت می نماید. پس از تنظیم وکالتنامه و تحویل اصل کلیه مدارک ثبتی شرکت و کپی مدارک هویتی اعضا و سهامداران شرکت، مهر شرکت و دفاتر پلمپ سالهای قبل، مبلغ شرکت را دریافت نموده و کارشناس آگاه ثبت جهت تنظیم صورتجلسات خروج سهامداران از شرکت و ورود اعضای جدید و ثبت صورتجلسات و روزنامه رسمی اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

جهت خرید شرکت و یا واگذاری شرکت خود با ما در تماس باشید. 02141858

خرید شرکت
3.5 (69.09%) 11 votes
توسط |1396-2-16 19:46:02 +04:3016ام اردیبهشت, 1396|مقالات ثبتی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید