دریافت مشاوره رایگان: ارسال عدد 1 به سامانه 100041858 | تماس بگیرید: 41858-021 | ایمیل: info@agahsabt.com

ثبت شرکت نقشه برداری

//ثبت شرکت نقشه برداری

ثبت شرکت نقشه برداری

ثبت شرکت نقشه برداری:

ثبت شرکت نقشه برداری: امروز انسان توانسته است با کمک تکنولوژی گام های بزرگی جهت فراهم کردن آسایش زندگی همگان بردارد، تولید انواع دستگاه ها ، وسایل و کالاهای مصرفی، تأمین آب مصرفی و کشاورزی با احداث کردن سدهای عظیم و همچنین مهیا ساختن مواد غذایی میلیاردها انسان از طریق کشاورزی و دامپروری مکانیزه از جمله فعالیت‌هایی است که انسان با مدد تکنولوژی به آن دست یافته است.

آنچه محرز است در بنا کردن این تمدن بزرگ تمامی گروه های علوم و فنون سهیم هستند، مهندسین معمار و ساختمان، ساختمان ها را با کمک مهندسین نقشه بردار طراحی و اجرا می کنند و سایر متخصصین و کارشناسان نیز در این مسیر تجهیزات و ملزومات لازم را راه اندازی می کنند.

موضوع اصلی این گفتار که به آن خواهیم پرداخت ثبتشرکت نقشه برداری است شرکت هایی که با پیشرفت علوم و فنون و در جهت پاسخگویی بیشتر به درخواست های جامعه بشری تأسیس و ثبت می شوند.

 

نقشه برداری :

علمی که هدف از آن تعیین موقعیت نقاط یا عوارض مختلف، تهیه نقشه، کمک به مهندسین در اجرا و کنترل پروژه ها است. منظور از تعیین موقعیت اموری است که ما به صورت روزمره اکثراً با آن مواجه هستیم به عنوان مثال : وقتی شما آدرس محل سکونت خود را با نوشتن جملات یا کروکی در اختیار دیگران قرار می دهید درحقیقت کار تعیین موقعیت انجام داده اید.

شاخه های علم نقشه برداری :

علم نقشه برداری به شاخه های مختلفی تقسیم می شود که عبارتند از :

نقشه برداری ثبتی املاک (کاداستر)، نقشه برداری مسیر، کارتوگرافی، نقشه برداری هوایی، آبنگاری یا هیدروگرافی، نقشه برداری زیرزمینی، نقشه برداری ژئودزی و نقشه برداری نظامی.

ثبت شرکت نقشه برداری :

قانون تجارت ایران شرکت های سهامی عام و خاص، بامسئولیت محدود، تضامنی، نسبی، تعاونی و مختلط را جهت ثبت شرکت نقشه برداری معرفی کرده است؛ هریک از این شرکت ها ویژگی و خصوصیات مخصوص به خود را دارند که در مقالات قبل به طور مفصل به آن پرداخته ایم اما از این میان، دو شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود هستند که بیشترین آمار ثبت شرکت را در کارنامه خود دارند، و استقبال نسبت به ثبت آنها بیستر از سایر شرکت ها بوده است، از این رو افرادی هم که در پی ایجاد شرکت نقشه برداری هستند می توانند به ثبت شرکت خود در یکی از دو شکل یاد شده اقدام کنند، این افراد با در نظر داشتن اهداف و موضوع فعالیتی که می خواهند به آن بپردازند باید قالب مناسب برای شرکت را انتخاب نمایند. درهمین راستا شما عزیزان می توانید با مشاورین ثبت آگاه در ارتباط باشید و شایسته ترین قالب برای شرکتتان را انتخاب کنید.

 

ثبت شرکت نقشه برداری

 

شناخت شرکت های سهامی خاص و بامسئولیت محدود :

تعریف شرکت سهامی خاص :

شرکتی که کل سرمایه آن توسط پایه گذاران شرکت تأمین می شود؛ و چون سرمایه در این شرکت به سهام تقسیم می شود،مسئولیت دارندگان سهام در این شرکت به مقدار سهام آنها است.

تعریف شرکت بامسئولیت محدود :

شرکتی که برای کارهای تجارتی بین یک الی چند نفر تشکیل شده باشد و مسئولیت شرکاء در این شرکت نیز بستگی به میزان سرمایه ای دارد که با خود به شرکت آورده اند.

حداقل سرمایه تأسیس شرکت نقشه برداری به شکل سهامی خاص و با مسئولیت محدود :

حداقل سرمایه لازم ثبت شرکت نقشه برداری در دو قالب سهامی خاص و بامسئولیت محدود یکصد هزارتومان است که پس از ثبت شرکت می توان آن را افزایش داد.

 

تعداد اعضاء در شرکت سهامی خاص :

حداقل تعداد اعضاء برای تشکیل شرکت سهامی خاص ۳ نفر است.

تعداداعضا در شرکت بامسئولیت محدود :

شرکت بامسئولیت محدود با حداقل ۲ نفر عضو هم قابل تشکیل است.

چه فعالیت های در اساسنامه شرکت  نقشه برداری آورده می شود؟

این شرکت ها به فعالیت های از قبیل : هر گونه عملیات نقشه برداری زمینی، فتوگرامتری، رسم و چاپ انواع نقشه ها، ترازیابی، عکس برداری هوایی و… می پردازند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت نقشه برداری :

با ارائه اسناد زیر می توانید شرکت نقشه برداری را در قالب سهامی خاص به ثبت برسانید :

۱- فتوکپی کارت ملی و شناسنامه کلیه سهامداران و بازرسین شرکت ۲- اساسنامه و اظهارنامه شرکت    ۳- گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای بازرسان، مدیر عامل، اعضای هیأت مدیره شرکت سهامی خاص  ۴- صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین که به امضاء بازرسین و سهامداران شرکت رسیده باشد.

 

ثبت شرکت نقشه برداری

 

مدارک قابل ارائه برای ثبت شرکت نقشه برداری بامسئولیت محدود :

۱- دو برگ شرکتنامه شرکت ۲- دو نسخه اساسنامه شرکت۳- فتوکپی شناسنامه وکارت ملی سهامداران شرکت بامسئولیت محدود۴- صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین و هیأت مدیره۵- اقرارنامه امضاء شده شرکت بامسئولیت محدود.

مهم ترین ارکان شرکت نقشه برداری سهامی خاص :

مجمع عمومی، هیأت مدیره، مدیرعامل، بازرسین

در ادامه جهت آشنایی بیشتر تنها به برخی از وظایف و اختیارات مجمع عمومی شرکت نقشه برداری اشاره ای خواهیم داشت :

– مشخص کردن حقوق و مزایای اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت

– انتخاب و برکناری بازرسین، مدیرعامل و هیأت مدیره شرکت سهامی خاص

– تصویب کردن آیین نامه های مالی شرکت

– گوش دادن، رسیدگی و تصمیم گرفتن در خصوص گزارش بازرسین شرکت سهامی خاص.

” از همراهیتان صمیمانه سپاسگذاریم، مجموعه حقوقی ثبت آگاهبا افتخار آماده خدمت رسانی به عزیزانی است که به دنبال ثبت شرکت نقشه برداری هستند.”

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره چگونگی و روند ثبت شرکت، برند، کارت بازرگانی و سایر امور ثبتی با مشاورین این سامانه در تماس باشید ۰۲۱۴۱۸۵۸.

چقدر از این مطلب راضی بودید؟
[جمع امتیازها: 1 میانگین: 1]
توسط |2020-10-08T19:17:13+03:308th اکتبر, 2020|ثبت شرکت|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

مدیریت

دیدگاه خود را بنویسید

1
سلام
برای مشاوره رایگان از طریق واتس اپ کلیک کنید و منتظر پاسخ کارشناس بمانید.