دریافت مشاوره رایگان: ارسال عدد 1 به سامانه 100041858 | تماس بگیرید: 41858-021 | ایمیل: info@agahsabt.com

ثبت شرکت شیمیایی

/, مقالات ثبتی/ثبت شرکت شیمیایی

ثبت شرکت شیمیایی

شیمیایی که برگرفته از علم شیمی است در زمینه ی بررسی و تولید محصولات نفتی و گازی فعالیت دارد.

به عبارت دیگر شرکت شیمیایی دارای آن گروه فرآورده های شیمیایی می‌باشد که بوسیله تغییر شکل پیدا کردن یا عملیات بخشی از هیدروکربورهای نفت و گاز طبیعی با دیگر مواد تولید می‌شوند .

شیمیایی یکی از صنایع بسیار مهم در جهان است به ویژه برای کشور هایی که مثل ایران عزیزمان شامل معادن غنی نفت و گاز هستند. فرآورده های حاصل از صنایع شیمیایی همچنین شامل موارد مصرف عمومی و صنعتی بسیار همچون پارچه، پلاستیک، پشم و پنبه مصنوعی، لوازم برقی، کود شیمیایی ، حلا ل ها، شوینده ها و سایر فرآورده های دیگر است.

امروزه ایران جایگاه چهارم را در تولید نفت دنیا و جایگاه دوم را در معادن بزرگ گاز دارد و حدود 75 درصد درآمد های خود را از صادرات نفت و گاز بدست می آورد و به همین خاطر این شرکت های شیمیایی و نفتی در ایران بسیار حائز اهمیت است و شرایط  جامعه های مدرن به گونه ای است که فرآورده های شیمیایی بخش اعظمی از محصولات مورد نیاز بشر را به خود اختصاص می دهند و زندگی بدون آن ها بسیار سخت و طاقت فرساست و با توجه به نقش موثر صنایع شیمیایی و همچنین مطابق با آن افزایش روزانه ی درخواست های ارتقا بهروری، استفاده بهینه از نیروی انسانی، همکاری جامعه در این حوزه اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل ثبت شرکت شیمیایی بسیار مورد توجه قرار دارد.

خط مش ها و اهداف بلند مدت ثبت شرکت شیمیایی، شناخت و معرفی شانس های سرمایه گذاری، ارائه طرح ها به سهامداران که شرایط صلاحیت دارند و آسان نمودن راه سرمایه گذاری می باشد. بنابراین زمینه سازی شده است تا شرکت های در حال فعالیت در این حوزه، با لحاظ کردن پروسه درخواست بازار، عملیات خود را در این راستا هدایت نمایند. درضمن اگر تحریم ها برای همیشه برداشته شود، افق های آشکاری در مقابل صنعت شیمیایی وجود دارد. شرکت های ایرانی به علت فراهم شدن فضای خوب، درخواستشان برای حضور در این زمینه بیش از پیش می باشد.

برای ثبت شرکت شیمیایی اول باید تصمیم بگیرید در چه قالبی شرکت را به ثبت برسانید که شرکت  شیمیایی اغلب در دو نوع شرکت سهامی خاص و یا شرکت با مسئولیت محدود ثبت می شوند. بعد از این گام در مورد اسم شرکت، اندازه سرمایه شرکت، و مشخص نمودن سهامداران و اندازه سهم هر یک از آن ها (بسته به نوع شرکت)، مشخص نمودن مدیران شرکت و جایگاه آن ها تصمیم بگیرید.

 

لازم است بدانید در مورد زمینه های فعالیت مرتبط با صنعت شیمیایی و نفت و گاز، فعالیت های زیر به دریافت مجوز از سازمان نفت و یا شرکت ملی نفت نیاز دارد.

زمینه های فعالیت:

اکتشافات و استخراج هایی از منابع و ذخایر نفت و گاز

انجام عملیات بالا دستی در صنعت شیمیایی و حاکمیتی نفت.

مستندات:

قانون ملی شدن صنعت نفت و نیز  قانون اصلاحیه ملی شدن صنعت نفت تصویب شده در سال 1390

نکته:

برای امور بالادستی در حوزه ی نفت و گاز به مجوز از سازمان نفت احتیاج است و فعالیت های پایین دستی غیرحاکمیتی همچون لوله کشی نفت و گاز و مهندسی نفت و گاز به اخذ جواز از وزارت مربوطه احتیاجی نیست.

برای ثبت شرکت شیمیایی، به برقراری شرایط و ارائه مدارکی نیاز است که در ادامه این موارد را ذکر می کنیم.

برقراری شرایط زیر برای ثبت شرکت شیمیایی سهامی خاص

 • حداقل سه نفر عضو و دو نفر بازرس (بازرس نباید عضو باشد)
 • حداقل  35 درصد سرمایه اولیه شرکت در حساب شرکت باشد
 • 100 هزار تومان حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت

 

مدارک موردنیاز به منظور ثبت شرکت شیمیایی سهامی خاص

 • تصویر مدارک شناسایی تمامی اعضا
 • تنظیم و امضای اقرارنامه
 • گواهی عدم سوپیشینه تمام اعضا و بازرس ها
 • دریافت جواز بسته به موضوع فعالیت و نیاز به دریافت جواز
 • ارائه وکالتنامه به اسم وکیل درصورت انجام امور توسط وکیل

 

برقراری شرایط زیر برای ثبت شرکت شیمیایی با مسئولیت محدود

 • دست کم 2 نفر شریک برای تاسیس شرکت
 • یک میلیون ریال حداقل سرمایه اولیه برای تاسیس شرکت
 • تعهد پرداخت همه سرمایه

مدارک موردنیاز به منظور ثبت شرکت شیمیایی با مسئولیت محدود

1- کپی مدارک شناسایی تمام اعضا
2- اصل گواهی عدم سوسابقه سهامداران

3- تنظیم و امضای اقرارنامه

4- دریافت جواز بسته به موضوع فعالیت و نیاز به دریافت جواز

مراحل ثبت شرکت شیمیایی

بعد از آماده کردن مدارک بالا، شرکتنامه (مختص شرکت در قالب مسئولیت محدود)، اظهارنامه، اساسنامه و صورتجلسه های مجمع عمومی شرکت را آماده کرده و با مراجعه به سایت مرجع ثبت شرکت ها، بر روی بخش ثبت یا تاسیس کلیک نمایید و سپس از وارد نمودن مشخصات خواسته شده، تصویر اسکن شده ی مدارک موردنیاز را در سایت بارگذاری کنید.

درصورتی که مشخصات را صحیح و بدون نقص در سایت وارد کرده باشید به شم گفته می شود تا مدارک را توسط پست به سازمان ثبت شرکت ها بفرستید. پس از ارسال مدارک، مسئول ثبت آن ها را بررسی می کند تا درصورت بدون اشکال بودن آن، برای ارائه گواهی ثبت اقدام نمایند. اگر که متصدی مربوطه هیچ نوع نقصی در مدارک نبیند، از درخواست کننده دعوت می کند تا حضوری به اداره مراجعه کند و اصل مدارک را نیز برای امضا همراه خود بیاورد. بعد از تایید و امضای مدیر سازمان، آخرین گام برای ثبت شرکت شیمیایی، چاپ آگهی شرکت در روزنامه رایج اسلامی است. با چاپ آگهی در روزنامه، مراحل ثبت شرکت تمام می شود.

 

یادآوری می کنیم که شما می توانید تمامی عملیات اداری ثبت شرکت خود را به کارشناسان آگاه ثبت بسپارید و جهت دریافت مشاوره حقوقی و ثبتی بصورت رایگان و دسترسی به جزئیات ریز ثبت شرکت ها با مشاورین آگاه ثبت تماس بگیرید. مدت هاست کار در حوزه  دستیابی به اهداف شما پیشینه درخشانی برای ما به ارمغان آورده است.

آگاه ثبت، خدماتی ارزشمند…

چقدر از این مطلب راضی بودید؟
[جمع امتیازها: 1 میانگین: 1]
توسط |2018-10-28T17:06:54+03:3030th سپتامبر, 2018|ثبت شرکت, مقالات ثبتی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید