دریافت مشاوره رایگان: ارسال عدد 1 به سامانه 100041858 | تماس بگیرید: 41858-021 | ایمیل: info@agahsabt.com

ثبت شرکت سهامی خاص

//ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد را به سمت ثبت شرکت سهامی خاص می کشاند این است که امکان داشتن یک شرکت سرمایه را برای فرد بوجود می آورد که پیرو آن می تواند از تسهیلات ویژه بانک ها تا 10 برابر سرمایه شرکت سهامی خود بهره مند شود. ضمن اینکه نیازی به تشریفات رایج در شرکت های سهامی عام ندارد.
ثبت شرکت هم می تواند توسط خود فرد صورت گیرد و هم می تواند به وکیل سپرده شود که هر کس متناسب با شرایطی که دارد یکی از این دو روش را برمی گزیند.
برای ثبت شرکت سهامی خاص لازم است یک سری قواعد رعایت شود. شرکت حداقل به 3 نفر که به سن قانونی رسیده اند به عنوان عضو اصلی نیاز دارد. اعضای هیئت مدیره شرکت نیز بایستی حداقل شامل دو نفر باشد. از جمله مواردی که لازم است اعضای هیئت مدیره داشته باشند این است که حداقل دارای یک سهم باشند و سوء پیشینه کیفری نداشته باشند. هم چنین حداقل هزینه ثبت شرکت، یک میلیون ریال است که بایستی هر کدام از طرفین 35% مبلغی را که تعهد بسته اند، به حساب بانکی که برای شرکت افتتاح کرده اند واریز نمایند. ضمن اینکه یک آدرس و کدپستی حقیقی داشته باشند.
شرکت سهامی خاص نسبت به سایر شرکت های سهامی عام، از مزایا و معایبی برخوردار است. در شرکت سهامی خاص قوانین اهمیت و پیچیدگی بیشتری دارند. برای مثال در نحوه تقسیم سود و زیان و نگهداری دفاتر مالی و مواردی از این دست اعضا با مقررات پیچیده تری سر و کار دارند. همچنین شرکت سهامی به علت اعمال کنترل های قانونی باید 10 درصد از درآمد مشمول مالیات را به عنوان مالیات شرکت به حساب آورده و پرداخت کنند. این موارد از جمله معایب شرکت های سهامی به شمار می روند.
این شرکت ها مزایایی نیز دارند. از جمله مزایای شرکت سهامی این است که به علت اینکه سرمایه سهامداران به قطعات کوچک تری تقسیم می شود از نقل و انتقال آسان تری برخوردار است. برای راه اندازی این نوع شرکت ها می توان با همان سرمایه های اندک، به صورت گروهی سرمایه ها را در یک جا جمع نمود و مشغول تجارت شد. یکی دیگر از مزیت های مطرح در این شرکت ها این است که سهامداران مسئولیت محدودتری نسبت به سهام دارند و همچنین اینکه امکان تشکیل هیئت مدیره برای این شرکت ها وجود دارد.
این شرکت ها محدودیت فعالیتی ندارند و حتی اگر تجاری هم نباشند از نظر قانون گذار، به عنوان شرکت های بازرگانی به حساب می آیند.

ثبت شرکت سهامی خاص
به این مطلب امتیاز دهید
توسط |1396-1-20 09:12:55 +04:3010ام اسفند, 1395|ثبت شرکت|یک دیدگاه

درباره نویسنده:

یک دیدگاه

  1. […] گروه تجاری برای تاسیس شرکت آرایشی و بهداشتی،  دو نوع شرکت سهامی خاص و یا شرکت با مسئولیت محدود […]

دیدگاه خود را بنویسید