تماس ویژه (مشاوره رایگان): 02141858

ثبت شرکت در ماهنشان

ثبت شرکت در ماهنشان

امروزه به دلیل افزایش محصولات در شهر ماهنشان برای حفظ شرکت و برند خود لازم است که اقدام به ثبت شرکت کنید. ثبت شرکت در ماهنشان دارای مراحل و تعاریفی است که به آن می پردازیم.

 

آشنایی با شهر ماهنشان

شهرستان ماهنشان یکی از شهر های زنجان است و دارای جمعیت ۳۹۹۲۵ نفره می باشد.

از مهمترین آثار این شهر قلعه بهستان متعلق به دوره هخامنشیان، حسینیه روستای قلعه ارزه‌خوران اواخر قاجاریه، مقبره مولانا همتی انگورانی (سدهٔ دهم هجری) قلعه کلیسا در روستای کلیسا، گنجعلی بیگ قلعه سی در روستای گنج‌آباد، قلعه یاستی قلعه در روستای یاستی قلعه، منجیق لیق در روستای یاستی قلعه دوره ساسانی، گیلار تپه قرن ۶ هجری قمری در روستای قلعه جوق سیاه منصور، اور تاتپه ۶۰۲ هجری قمری در روستای یاستی قلعه، تپه تکلی کانی ۱۰۹ هجری قمری روستای پری، قبرستان گورتپه در روستای ینگیجه، دریاچه طبیعی خندقلو، یخچال طبیعی قوشقار، قلعه جوق سیاه منصور است. این شهر با داشتن جاذبه گردشگری بالا نقش مهمی در بازدهی بیشتر هر شرکت خواهد شد پس گزینه ی مناسبی برای ثبت شرکت خواهد بود.

ثبت شرکت در ماهنشان

قوانین ثبت شرکت

شرکت ها تحت قوانین تجارتی تشکیل می گردد و هدف از ایجاد آن جلب سود و منفعت و تقسیم آن میان اعضا می باشد که این اعضا باید دو یا چند نفر باشد. در ابتدای فعالیت خود شاید احساس لزوم ثبت شرکت تان را نداشته باشید اما بعد از مدتی پی خواهید برد که ثبت آن به نفع خودتان و شرکت تان خواهد بود. با ثبت شرکت می‌توان از مزایای بسیاری چون وام بانکی و مجوزهای مخصوص که دریافت آن ها از نهادهای دولتی برای انجام فعالیت‌های مختلف الزامی‌است، بهره مند شد همچنین شما به راحتی اعتماد مشتریان و دیگر شرکت ها را جلب خواهید کرد که باعث بازدهی بالاتری برای شریک های این شرکت ایجاد خواهد شد.

یکی دیگر از مزایای عالی ثبت شرکت این است که می توانید برای انجام سفرهای تجاری به سایر کشورها به راحتی ویزای آنها را تهیه کنید از مزایای ثبت شرکت این است که حتی اگر شما بیمار شوید یا فوت کنید باز هم شرکت به فعالیت خود ادامه خواهد داد. یک شرکت ثبت شده در اصل یک نهاد با ماهیت خاص خود است.

 

شرکت های قابل ثبت:

  • شرکت‌های انتفاعی.
  • شرکت‌های غیرانتفاعی.

شرکت‌های تجاری نیز دارای هفت زیرمجموعه هستند:

  • شرکت‌های سهامی که شامل شرکت‌های سهامی عام و شرکت‌های سهامی خاص هستند.
  • شرکت‌های با مسئولیت محدود.
  • شرکت‌های تضامنی.
  • شرکت‌های مختلط سهامی.
  • شرکت‌های مختلط غیر سهامی.
  • شرکت‌های نسبی.
  • شرکت‌های تعاونی تولید و مصرف

از شرکت هایی که در بالا ذکر شد شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود ، از رایج ترین انواع شرکت ها هستند که با استقبال رو به رشدی مواجه هستند که ما به توضیح آنها و مزایا این شرکت ها خواهیم پرداخت تا انتخاب و تاسیس شرکت شما از روی آگاهی و شناخت کامل صورت بگیرد

 

شرکت سهامی خاص

این شرکت تمامی سرمایه اش توسط مسئولین تامین می گردد و مردم نقشی در تاسیس آن ندارند در شرکت سهامی خاص مجمع عمومی موسس وجود ندارد و تعداد شرکای آن کمتر از شرکت سهامی عام است شرکت های سهامی خاص ، به طور کلی محدودیتی برای فعالیت ندارند و قانونگذار شرکت سهامی را هر چند فعالیت آن تجاری نباشد شرکت بازرگانی و تجاری محسوب می نماید این شرکت نسبت به سرمایه ی هر فرد مسئولیت تقسیم میشود. از مزایای این شرکت می توان به تجمع سرمایه های کوچک , سهولت نقل و انتقال سهام , تعیین هیات مدیره در شرکت های سهامی , محدودیت مسئولیت سهامداران در شرکت های سهامی اشاره کرد.

شرکت با مسئولیت محدود

از رایج ترین نوع شرکت می باشد که برای انجام امور تجاری تاسیس می شود و بیشتر فضایی خانواده ای و دوستا دارد در واقع بین این افراد تشکیل میشود هر یک از شرکاء این شرکت بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد ، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است .مزایا شرکت با مسئولیت محدود  این است که می تواند تنها با حضور ۲ شریک هم تشکیل گردد , حداقل سرمایه برای این نوع شرکت پیش بینی نشده است برخلاف شرکت های سهامی عام و خاص , در شرکت با مسئولیت محدود یک یا چند نفر مدیر موظف یا غیر موظف ممکن است از خارج از شرکا هم باشند برای مدت محدود یا نامحدود اداره شرکت را بر عهده می گیرند.

 

انتخاب نام شرکت

نام شرکت یکی از مراحل ثبت شرکت است که دقت بالایی می خواهد اداره ثبت شرکتها نام درخواستی شما را به بقیه شرکت های موجود بررسی می کند که نام مشابه شرکت دیگری را انتخاب نکرده باشید. شما باید ۵ نام که مربوط به فعالیت شرکت تان است انتخاب کنید تا آنها مطابق قوانین و مقررات یکی از آنها را برای شما تایید نمایند اما باید دقت داشته باشید نام های انتخابی شما فارسی باشید و از ۵ حروف بیشتر نباشد تا بتوانید آن را تایید نمایید.

آگاه ثبت، خدماتی ارزشمند…

درصورت رضایت از این مطلب، در بخش پایین امتیاز خود را وارد نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید