دریافت مشاوره رایگان: ارسال عدد 1 به سامانه 100041858 | تماس بگیرید: 41858-021 | ایمیل: info@agahsabt.com

ثبت شرکت در ایران

/, مقالات ثبتی/ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران

شرایط و مجوز های لازم جهت ثبت شرکت در ایران چیست؟ چگونه شرکت ثبت کنیم؟هزینه ثبت شرکت چقدر است؟در حال حاضر جهت ثبت شرکت معتبر و رسمی در ایران، شرایط به چه صورت است؟ مجوز های لازم برای ثبت شرکت در ایران چیست؟ بازه زمانی برای ثبت شرکت در ایران چگونه است؟

افراد با به کارگیری از توانمندی و تخصص خود در زمینه اقتصادی پابرجا می توانند ثبت شرکت رسمی را اقدامی جدی بگیرند و اینگونه فعالیت خود را مطابق قانون ادامه دهند، متقاضیان بسته به شرایط فعالیت خود قادر می باشند که شرکت را در 7 قالب به ثبت رسمی برسانند اما مرسوم ترین آن ها ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص می باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود اولین قدم در زمینه آغاز فعالیت های تجاری در مسیر اقتصاد به شمار می آید. اما شرایط انتخاب این مسیر به این صورت است که اعضا باید حداقل 2 نفر که به سن قانونی رسیده اند باشند که یکی به عنوان مدیر عامل و دیگری عضو هیات مدیره محسوب شود. در ادامه سرمایه اولیه هم باید مناسب و حداقل 1.000.000 ریال باشد. هزینه ثبت شرکت رابطه مستقیمی با سرمایه اعلامی شرکت دارد. ضمنا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیازی به افتتاح حساب در ابتدای امور ثبتی نیست. درصورتیکه شریک شما زیر 18 سال است میتوانید شرکت “تک مدیر عاملی” به ثبت برسانید که در این نوع شرکت ها هیئت مدیره ای وجود ندارد.

برای  داشتن فعالیت و کسب و کار اقتصادی معتبر و سرشناس می توان روی ثبت شرکت سهامی خاص حساب باز کرد که از گام های اولیه و اثربخش در ابتدای راه باشد. شرایط لازم برای ثبت این شرکت به این صورت است که اعضای هیات مدیره باید حداقل 3 نفر باشند و میزان تعهد و وظایف اعضا نیز با توجه به میزان حقشان از سهام کلی شرکت مشخص گردد. سرمایه ای که در ابتدا سهامداران اعلام می نمایند باید بالای 1.000.000 ریال باشد. ضمنا در این نوع شرکت بایستی حتما دو نفر بازرس معرفی کنید که فامیلی آنها با هیئت مدیره یکسان نباشد (بعنوان مثال: اگر عضو هیئت مدیره آقای امینی هست، بازرسین نباید فامیلی شان امینی باشد).

معمولا افرادی که نیار به اخذ وام و اعتبارات از بانک ها و موسسات مالی دارند و یا جهت شرکت در مناقصات و مزایدات اقدام به ثبت شرکت میکنند، پیشنهاد موسسه آگاه ثبت به این افراد، ثبت شرکت سهامی خاص است.

مدارک و سرمایه لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص چیست؟ مدارک موردنیاز ثبت شرکت سهامی خاص شامل چه چیزهایی می شود؟

برای ثبت شرکت سهامی خاص چقدر باید سرمایه داشته باشیم؟ چه مدارک و مجوز هایی را برای انجام این فرایند باید در اختیار داشت؟

از آنجایی که شرکت سهامی خاصپروسه پیچیده است قانون تجارت ثبت شرکت با مسئولیت محدود را روی کار آورد تا متقاضیان بتوانند با تعداد شرکای کمتر (حداقل 3 نفر) و مسئولیت محدود اقدام نمایند که ثبت آن بسیار آسان تر است. اما درصورتیکه نیازمند یک شرکت بسیار معتبر هستید و در زمینه های ثبت شرکت بازرگانی، شرایط ثبت شرکت مهندسین مشاور ، شرایط ثبت شرکت فنی مهندسی، شرایط ثبت شرکت ساختمانی و عمرانی، ثبت شرکت شیمیایی، ثبت شرکت تولیدی، ثبت شرکت مهندسی، دانش بنیان، انرژی های نو… میخواهید فعالیت داشته باشید پیشنهاد ما به شما ثبت شرکت سهامی خاص است.

جهت ثبت شرکت سهامی خاص، دارا بودن کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای شرکت و بازرسین برابر اصل مورد نیاز است. موسسه آگاه ثبت امور ثبت شرکت شما را آغاز خواهد کرد و در این بازه زمانی دو سه روزه که اطلاعات ثبتی شما و نام شرکت شما تایید می شود، میتوانید جهت گواهی عدم سوپیشینه برای اعضا و بازرسین شرکت از مراکز پلیس+10 درخواست دهید، زیرا برای ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتها، اصل گواهی عدم سوپیشینه مورد نیاز است.

سرمایه کافی برای به ثبت رساندن شرکت سهامی خاص، سرمایه شرکت؟

میزان سرمایه ای که توسط موسسان برای این شرکت تعیین می شود، حداقل یک میلیون ریال است. اگر به خاطر داشته باشید در ثبت شرکت سهامی عام برای تامین سرمایه، صدور اعلامیه پذیره نویسی امری ضروریست اما در سهامی خاص سرمایه توسط اعضا تامین خواهد شد. درصورتیکه موضوع شرکت شما نیازمند سرمایه زیادی هست، بهتر است سرمایه یک میلیون ریال را انتخاب نکنید زیرا این سرمایه متعلق به قانون تجارت سال 1364 بوده و امروزه این سرمایه برای شروع یک فعالیت و نشان دادن اعتبار یک شرکت واقعا سرمایه ای پایین هست! پیشنهاد ما برای سرمایه شرکت با توجه به موضوع فعالیت از ده میلیون تومان به بالاست که با مشاوره صحیح توسط کارشناسان ما سرمایه موردنظر برای شروع فعالیت تجاری شما مشخص خواهد شد. ضمنا هر سرمایه ای که برای شرکت خود انتخاب کنید بدلیل نوع شرکت که سهامی خاص است بایستی حداقل 35 درصد این سرمایه در حساب شرکت (که ابتدای امور ثبتی افتتاح میکنید) واریز شود و سپس بعد از دریافت شماره ثبت شرکت، دارندگان حق امضا میتوانند نسبت به برداشت این وجه از حساب شرکت اقدام نمایند.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص:

 • کلیه اعضا سهامدار و بازرسین باید کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل خود را ارائه دهند.
 • هیات مدیره و بازرسین ملزم به ارائه برگ عدم سو پیشینه می باشند.
 • 35% از مبلغ سرمایه باید به حساب شرکت در حال تاسیس واریز و فیش آن تحویل داده شود.
 • صفحات اساسنامه و اظهارنامه توسط سهامداران امضا شود.
 • سهامدارانی که عضو هیئت مدیره نیستند از ارائه گواهی عدم سوپیشینه معاف می باشند.
 • مدیر عامل شرکت میتواند عضو هیئت مدیره نباشد.
 • شرکت سهامی خاص با تعداد 4 نفر نیز قابل ثبت هست.

آگاه ثبت با تکیه بر تجربیات و سابقه درخشان خود توانایی ثبت شرکت فوری را نیز در حوزه مراحل ثبت شرکت خدماتی خود قرار است.
گاهی پیش می آید که برخی از مشتریان به دلایل بسیار در سریعترین زمان تقاضای ثبت شرکت خود را داشته باشند. آگاه ثبت تنها شرکت ثبتی به شمار می آید که در صورت درخواست مشتریان خود قادر خواهند بود که در بازه زمانی کوتاه چند روزه فرایند ثبت شرکت شما را انجام دهد. ثبت شرکت فوری از عمده اقدامات موسسه آگاه بوده که بدلیل کمبود زمان برخی از مشتریان، این امر با ثبت نام سریع در سامانه و دارا بودن وکلای باتجربه در 3 روز کاری قابل انجام است. در پروسه ثبت شرکت فوری، هزینه ثبت شرکت نیز طبیعتا بالاتر خواهد بود اما ثبت شرکت در ایران این مزیت را که بتوان در کمترین زمان شرکت را ثبت نمود، دارد.

برخی از افراد هستند که جهت ارائه مشاوره و خدمات نیازمند ثبت شرکت در ایران هستند که ما به این دسته از افراد ثبت موسسه غیرتجاری را پیشنهاد میکنیم. ثبت موسسه از نظر قیمت و مدارک دقیقا مانند ثبت شرکت با مسئولیت محدود هست با این تفاوت که جهت ثبت موسسه نیازی به اخذ گواهی عدم سوپیشینه نمی باشد و با حداقل دو نفر نیز قابل ثبت هست.

نکته قابل توجه اینکه موسسات نمیتوانند در زمینه واردات و صادرات و خرید و فروش کالا فعالیت کنند و کارت بازرگانی به موسسه تعلق نمیگیرد.

بسته به این که چه شرکت و چه نوع فعالیتی را آغازگر هستید بازه زمانی آن کمی تفاوت دارد که کارشناسان آگاه ثبت شما را مطلع خواهند کرد.

جهت برخورداری از مشاوره ثبت شرکت در ایران با کارشناسان موسسه ثبت آگاه به شماره 02141858 تماس حاصل فرمایید.

چقدر از این مطلب راضی بودید؟
[جمع امتیازها: 0 میانگین: 0]
توسط |2017-04-30T15:11:50+04:3011th مارس, 2017|ثبت شرکت, مقالات ثبتی|۲ دیدگاه

درباره نویسنده:

۲ دیدگاه

 1. من سارا هستم و برنامه نويس اندرويدم. به تازگي با سايتتون آشنا شدم. واقعا سايتتون حرف نداره. اپليکيشن هم داريد ؟ اگر داريد من ميخوام نصب کنم روي گوشيم. اگر هم نداريد به خاطر خدمات خوبتون پيشنهاد ميکنم حتما يک اپليکيشن براي سايت فوق العادتون طراحي کنيد . ممنون از زحمات شما.

  • admin 2017-10-03 در 10:05 پاسخ

   درود بر شما
   سپاس از دیدگاه خوبتون. نرم افزار ما در حال طراحی هست و بزودی با کلی امکانات در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.
   پیروز باشید

دیدگاه خود را بنویسید