دریافت مشاوره رایگان: ارسال عدد 1 به سامانه 100041858 | تماس بگیرید: 41858-021 | ایمیل: info@agahsabt.com

ثبت شرکت در اشنویه

/, مقالات ثبتی/ثبت شرکت در اشنویه

ثبت شرکت در اشنویه

مستلزم آگاهی به نحوه ی ثبت شرکت در اشنویه، آشنایی با شهرستان اشنویه است. اشنویه از شهرستان‌های مرزی استان آذربایجان غربی محسوب می شود که در غرب استان واقع شده است. درباره ی همسایگان خارجی اشنویه می توان گفت که این شهرستان از شمال با کشور ترکیه و از جنوب با کشور عراق همسایه ‌است. مرکز این شهرستان، شهر اشنویه می باشد جمعیت این شهرستان براساس آخرین سرشماری سال 1395 بیش از 73 هزار نفر بوده‌است.

اهالی این شهرستان اهل سنت هستند.  که به صورت درصدی نزدیک99% سنی شافعی و 1% حنفی می باشند.

نحوه ی ثبت شرکت در اشنویه

چنانچه شما از افرادی که هستید که می خواهند، در شهر اشنویه ثبت شرکت کنند و از طریق ثبت شرکت در این شهر سرمایه گذاری کنند؛ تا نهایت مطلب با ما همراه باشید، اداره کل ثبت شرکت ها در این شهر موجود می باشد؛ ثبت شرکت در اشنویه تابع قانونی است که در کل کشور برقرار است. البته اکنون تمامی مراحل مربوط به ثبت شرکت در اشنویه به صورت مجازی قابل انجام است. برای همین در ادامه ی مطلب بررسی ثبت شرکت هایی را بررسی می کنیم که متقاضی ثبت آن ها از دیگر شرکت‌ها بیشتر است و رایج تر هستند.

زمان ثبت شرکت در اشنویه

فرایند ثبت شرکت ممکن است توسط فرد متقاضی انجام شود، که در این حالت فرد باید اطلاعات اولیه درباره ی نحوه ی انجام این عمل و نحوه ی آماده سازی مدارک را داشته باشد. که در این صورت ممکن است فرد مدت زمانی را برای کسب اطلاعات سپری کند، اما اگر انجام این فرآیند را به افراد متخصص حقوقی، یعنی به وکیل های قانونی سپرده شود، آن ها آشنایی مناسبی با نحوه ی انجام این عمل را دارند و سریع تر این فرآیند سپری می شود. مدت زمانی که طول می کشد تا دولت پاسخ به درخواست ثبت شرکت در اشنویه دهد، ما بین 25 تا 30 روز متغیر است که متقاضی در طول این مدت باید منتظر تاییدیه نهایی بوده و از انجام فعالیت تجاری مربوط به شرکت مورد درخواستی خودداری کند.

هزینه ی ثبت شرکت در اشنویه

هزینه ی ثبت شرکت در شهر های بزرگ طبیعتا بیشتر از شهر های کوچک خواهد بود، اما اگر هزینه های اصلی را در نظر نگیریم و فقط هزینه های مربوط به فرآیند ثبت شرکت در اشنویه را مدنظر قرار دهیم، هزینه آنچنانی نخواهد بود. این هزینه ها شامل حق ثبت، حق درج آگهی مربوط به ثبت شرکت در اشنویه، هزینه ی پست مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت از هر نوعی که باشد، هزینه فراهم آوردن مدارک که مربوط به خود فرد می باشد و… است.

انواع شرکت های ثبتی در اشنویه

 • شرکت سهامی که دو نوع شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام است.
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت مختلط که دو نوع شرکت های مختلط سهامی و شرکت های مختلط غیر سهامی است.
 • شرکت نسبی
 • شرکت های تضامنی
 • شرکت های تعاونی تولید و مصرف

شرایط و مراحل ثبت شرکت در اشنویه از نوع با مسئولیت محدود

قانونی که برای تجارت در کل کشور برقرار است، برای آسانی ثبت شرکت ها، آن‌ها را از نوع فعالیت و اختیارات و موارد دیگر، به دسته هایی تقسیم بندی کرده است. یکی از انواع شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

شرکت هایی، شرکت با مسئولیت محدود نامیده می شوند که جهت امور تجاری تاسیس شده اند و سرمایه ی آن به صورت کامل است و قابلیت تقسیم شدن به سهام را دارا نیست. سرمایه ی این نوع شرکت ها توسط خود اعضای شرکت تامین می شود و مسئولیت هر کس در شرکت وابسته به میزان آورده و سرمایه ای است که به شرکت تزریق کرده است.

همان طور که از نام شرکت پیداست، این شرکت ها مسئولیت های زیادی ندارند و در فرآیند تهیه و تنظیم مدارک مربوط به ثبت شرکت در اشنویه سخت گیری آنچنانی نشده است. ثبت این نوع شرکت و راه اندازی آن به تجربه ی زیادی نیاز ندارد و افراد بی تجربه نیز می توانند شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانند. این نوع شرکت برای  شروع فعالیت در زمینه تجارت و ثبت شرکت گزینه مناسبی است و به همین دلیل درخواست ثبت این شرکت در میان شرکت های دیگر بیشتر است.

شرایط ثبت شرکت در اشنویه از نوع با مسئولیت محدود

 1. شرط سنی اعضای اصلی شرکت، که باید حداقل دو نفر باشند و باید به سن قانونی که 18 سال است رسیده باشند.
 2. وجود حداقل سرمایه ی شرکت باید 100 هزار تومان باشد.
 3. نام انتخابی مناسب برای شرکت، که نام هیچ یک از شریکان نیابد در آن قید شود.

مراحل ثبت شرکت در اشنویه از نوع با مسئولیت محدود

 1. تکمیل مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوء پیشینه، اطلاعات و هزینه های لازم)
 2. ثبت نام شرکت در سایت اداره‌ی ثبت شرکت ها
 3. تعین کردن نام شرکت و امضای فرم‌ و مدارک مربوط به آن
 4. ارسال مدارک امضا شده از طریق پست به اداره‌ ثبت شرکت ها
 5. انجام عمل واریز هزینه های حق ثبت و حق درج آگهی مربوط به ثبت شرکت در اشنویه

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اشنویه

 • تهیه ی کپی مدارک شناسایی اعضای شرکت شامل کل اعضا و اعضای هیات مدیره،
 • تهیه ی گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضای هیات‌مدیره
 • تهیه ی اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود (در دو نسخه)
 • تهیه ی اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود (در دو نسخه)
 • تهیه ی صورتجلسه ی مجمع عمومی موسسان (در دو نسخه)
 • تهیه ی صورتجلسه ی اعضای هیات‌مدیره (در دو نسخه)
 • تنظیم وکالت‌نامه برای انجام امورات ثبت شرکت در اشنویه

مراحل و شرایط ثبت شرکت در اشنویه از نوع مسئولیت محدود را به عنوان نمونه بیان کردیم. در حالت کلی برای دیگر شرکت ها نیز شرایط و مدارک نزدیک به آن چه که برای شرکت مسئولیت محدود بیان کردیم، خواهد بود. اما برای اطمینان از درست بودن شرایط و مدارک ثبت انواع شرکت ها، از افراد آگاه باید کسب اطلاعات کنید. پیشنهاد ما مشورت با افرادی است که در این زمینه سر رشته داشته و دارای آگاهی های لازم هستند.

آگاه ثبت، خدماتی ارزشمند…

درصورت رضایت از این مطلب، در بخش پایین امتیاز خود را وارد نمایید.

چقدر از این مطلب راضی بودید؟
[جمع امتیازها: 0 میانگین: 0]
توسط |2019-02-07T12:36:33+03:307th فوریه, 2019|ثبت شرکت, مقالات ثبتی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید