تماس ویژه (مشاوره رایگان): 02141858

ثبت شرکت تبلیغاتی

ثبت شرکت تبلیغاتی

ثبت شرکت تبلیغاتی

یکی از انواع شرکت های محبوب جهت ثبت، شرکت تبلیغاتی می باشد. در این مقاله، برای آشنایی مخاطبین، اول تبلیغات و شرکت های تبلیغاتی را تعریف می کنیم و بعد روش ثبت شرکت تبلیغاتی را بررسی خواهیم کرد.

 

شرکت تبلیغاتی چیست؟

تبلیغ به عبارتی پرداخت وجه برای ارتباطات عمومی می باشد که از طرف اشخاص و یا آژانس های مشخص انجام می شود و در آن از اکثر رسانه ها (تلویزیون، رادیو، فضای مجازی و…) برای پوشش وسیع جهت ترغیب یا نفوذ بر جامعه هدف استفاده خواهد شد. همچنین شرکت ها و دفاتر تبلیغاتی نهاد مستقلی از اشخاص و شغل های خلاق محسوب می شوند که در راستای ایجاد، طراحی و پیاده سازی هر نوع تبلیغ و در گسترش و زمینه سازی برنامه بازار، تبلیغات و دیگر افزارهای رایج مهارت ویژه ای دارند.

دفاتر تبلیغاتی بر روی مفاهیمی مانند امتیاز دهی به کالاها یا سرویس های مشتری تمرکز می کنند و پیام شرکت داران را به گوش مخاطبین می رسانند.

 

یک شرکت تبلیغاتی قادر است راهبرد های تجارت الکترونیک و برندینگ و فروش های شگفت انگیز را برای مشتری خود پیاده سازی نماید.

نمونه فعالیت های شرکت های تبلیغاتی

شرکت تبلیغاتی با ارائه تمامی سرویس ها که می تواند طیف گسترده ای از خدمات دیجیتال مارکتینگ را مهیا کند.

این مدل شرکت می تواند مستقیما سرویس هایی را در اختیار مشتریان بگذارد که به تبلیغات مرتبط می باشد.
شرکت تبلیغاتی قطعه ای که خدمات کاملی را طبق قطعات موجود ارائه می دهد.

دفتر تبلیغاتی در شرکت: بعضی از شرکت ها تمایل دارند نظارت بیشتر و راحت تری به تبلیغات خود داشته باشند، از این رو از دفتر تبلیغاتی در خود شرکت خود استفاده می نمایند.

این مدل دفتر تبلیغاتی کاملا به آن شرکت تبلیغ کننده تعلق دارد.
بنگاه های تخصصی تبلیغات: شرکت هایی هستند که امور تبلیغاتی را صرفا در زمینه منحصربه فردی انجام می دهند. مثلا شرکت هایی که در راستای مالی فعالیت دارند.
مغازه های خلاق: بوتیک های خلاق، بنگاه های فروشگاهی می باشند که فقط امور خلاقانه منحصربه فرد مثل کپی رایتینگ، اثرات هنری و طراحی و پیاده سازی تبلیغات را انجام می دهند.

مسئولیت های شرکت های تبلیغاتی

طرح ریزی صحیح:
شرکت تبلیغاتی اغلب طرح ریزی های دقیقی دارند که با مشتریان مستقیما ارتباط برقرار می کند، این افراد اطمینان حاصل می کنند که خواسته های مشتریان در اختیار گروه تحقیقاتی و گروه خلاق قرار دارد. درضمن باید اطمینان حاصل کنند که اطلاعات لازم به مشتریان منتقل می شود، طرح ریزی صحیح جایی است که دفتر تبلیغاتی ارتباط اولیه خود را با مخاطبینش شروع می کند.

مطالعات بازاریابی:
دفاتر تبلیغاتی برای گسترش ویژگی های بازار هدف خود توسط تحقیقات تجارت آنلاین با شرکت ها مشارکت می کنند. اغلب این دفاتر وقت زیادی را جهت مطالعات برای پژوهش و بررسی مخاطبین صرف می کنند تا به درستی بدانند این اشخاص چه کالایی خریداری می کنند و چه چیزی آن ها را ترغیب می کند که خرید کنند.
نکته: شرکت های تبلیغاتی گاها زیرمجموعه کانون های تبلیغاتی به شمار آیند.

پژوهشاتی در رابطه با بازار:
در شرکت تبلیغاتی برای تشخیص رقبا، مدیران حسابداری جامعه هدف را مورد بررسی کرده و از روش های بازاریابی آن ها آگاهی پیدا می کنند.
نوآوری:
دفاتر تبلیغاتی به علت خدمات خلاقانه خود از قبیل طراحی سایت، متون تبلیغاتی، تبلیغ در روزنامه و… معروف و شناخته شده است. رسانه های تبلیغاتی عموما در هر گروه و پویشی فرق دارد؛ گرافیست ها، طراحان وب سایت، مطلب نویسان، ویراستاران و مدیران نوآور یک شرکت تبلیغاتی رابه مکانی خلاق تبدیل نموده اند.

ثبت شرکت تبلیغاتی

شرکت های تبلیغاتی نیز مانند دیگر شرکت ها باید به ثبت برسند. ابتدا باید جواز موردنیاز را دریافت کنند بعد مراحل ثبت آن را طی کنند. مجوز مربوطه به دلیل قید شدن کلمه تبلیغات در زمینه فعالیت شرکت (ماده ۲اساسنامه)،  باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته شود.

نحوه ثبت شرکت تبلیغاتی

می توان تمامی مراحل ثبت شرکت را به عهده ی یکی از شریکان شرکت یا وکیل شرکت گذاشت. چنانچه بخواهید وکیل مراحل اداری ثبت شرکت را انجام دهد، باید وکالتنامه ای به نام او تنظیم شود و در کلیه مراحل همراه خود داشته باشد.

 

پیشنهاد تعدادی اسم برای شرکت تبلیغاتی لازم است.

مسئولان اداره ثبت با بررسی اسم ها و در نظر گرفتن اولویت آن ها، یک اسم جدید طبق قوانین شرعی و رایج جامعه را برگزیده و به ثبت می رسانند.

 

بعضی از دفاتر تبلیغاتی به مجوز احتیاج دارند که مسئول اداره ثبت شرکت آن را تشخیص خواهد داد. با تشخیص مسئول نیز پیش از ثبت باید اعضای هیئت مدیره شرکت تبلیغاتی در امتحان مخصوص ثبت شرکت یا کانون تبلیغاتی شرکت نمایند و برای ثبت شرکت خود مجوز دریافت کنند.

ضوابط صدور و اخذ جواز شرکت تبلیغاتی

کاربرانی که می خواهند جواز ثبت شرکت تبلیغاتی دریافت کنند اول  باید به سازمان کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خود یک درخواست امضا شده توسط مدیر مسئول و صاحب ارزش بفرستند.

مدیر شرکت باید تقاضانامه به واسطه آن گروه از متقاضیانی که شخصیت حقوقی دارند را تنظیم کند.

 

مدیر مسئول وصاحب ارزش شرکت تبلیغاتی باید از شرایط زیر بهره مند باشند:

 • ایرانی بودن و شایستگی قانونی
 • مشغول فعالیت نبودن در وزارتخانه ها یا سازمان های دولتی و یا شهرداری ها
 • حداقل مدرک دیپلم
 • داشتن دست کم ۵ سال سابقه کار مرتبط با پذیرش کمیته کانون های تبلیغات یا مدرک تحصیلی معادل کارشناسی در رشته های بازرگانی، مارکتینگ، روابط عمومی و تبلیغات یا علوم اجتماعی

انواع شرکت تبلیغاتی

– ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب موسسه های غیرتجاری
– ثبت شرکت تبلیغاتی سهامی خاص
– ثبت شرکت تبلیغاتی با مسئولیت محدود

موسسه های غیر تجاری

این موسسات به منظور منافع و اهدافی غیر بازرگانی مثل خدمات علمی یا فرهنگی و یا امور خیریه و امثال آن ایجاد و تاسیس می شوند.

ثبت موسسه ها در دو بخش هستند:

۱) موسسه هایی که برای بهره بردن و تقسیم سود بین شرکا تاسیس نمی شوند.

این موسسات باید از سازمان وزارت کشور و دیگر نهاد های مرتبط جواز های موردنیاز را اخذ نمایند. مثل مدارس غیرانتفاعی که باید از وزارت آموزش پرورش جواز بگیرند یا کانون های فرهنگی که مطابق شرایط عام ثبت شده اند، مراکز، موسسه ها، اتحادیه ها و مراکز فرهنگی و هنری و… مجوز موردنیاز را بایستی از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ کنند.
۲) موسسه هایی که به منظور بهره وری و تقسیم سود میان اعضاء تاسیس می شوند.

ضوابط ثبت شرکت تبلیغاتی سهامی خاص

– حداقل یک میلیون ریال سرمایه اولیه
– حداقل سه نفر شیک و دو نفر بازرس
– واریز ۳۵ درصد سرمایه اولیه در حساب شرکت

ضوابط ثبت شرکت تبلیغاتی با مسئولیت محدود:
حداقل دو نفر شریک برای ثبت شرکت
حداقل یک میلیون ریال سرمایه اولیه
– تعهد یا واریز همه سرمایه در حساب شرکت

مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت تبلیغاتی

 • کپی مدارک شناسایی و همچنین نشان دادن اصل آن (مدیر مسئول و مالک امتیاز)
 • اخذ تاییدیه اماکن نیروی انتظامی و گواهی عدم سوپیشینه (مدیر مسئول و مالک امتیاز)
 • ارائه ۴ عدد عکس پرسنلی مدیر مسئول و مالک امتیاز شرکت
 • ارائه کپی کارت پایان خدمت یا معافیت همیشگی و نشان دادن اصل آن برای آقایان
 • کپی مدرک تحصیلی مدیر مسئول و مالک امتیاز و ارائه آن

اگر ابهام و مشکلی جهت ثبت شرکت برای شما پیش آمده است با مشاورین کارآزموده آگاه ثبت در تماس باشید. ۰۲۱۴۱۸۵۸

آگاه ثبت، خدماتی ارزشمند…

 

2 دیدگاه

 1. افشین کمری 1400-04-16 در 13:49 پاسخ

  عالی بود،مختصر و مفید و کار آمد بود مطالب،تشکر میکنم از تمامی عوامل تشکیل دهنده ی این سایت.موفق باشی

  • مدیریت 1400-04-16 در 16:21 پاسخ

   حناب کمری
   سپاس از دیدگاه خوب شما.

دیدگاه خود را بنویسید