بسیاری از کشورهای کوچک و بزرگ دنیا برای شکوفائی اقتصاد خود در برابر اهداء سرمایه یا سرمایه گذاری به درخواست کنندگان کشورهای دیگر، تابعیت (شهروندی) و یا اقامت می دهند. بدلیل امنیت بالای کشور اتریش و اقامت وکیل مجرب ما در این کشور، معمولا شروع پروسه اخذ اقامت در کشورهای اروپایی و سرمایه گذاری در این کشورها را بصورت تخصصی در کشور اتریش انجام می دهیم و پیشنهاد ما جهت زندگی و اقامت، کشور اتریش می باشد.

برنامه گرفتن تابعیت اتریش بر اساس مصوبه پارلمان کشور اتریش و قانون اساسی این کشور برپا شده است و کاملا قانونی است.
بر اساس قانون مصوب مجلس این کشور، برای گرفتن تابعیت باید به اقتصاد این کشور از راه اهداء سرمایه کمک نمود. نوع سرمایه گذاری توسط دولت، پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه های دولت تعیین شده است و به هیچ عنوان امکان پرداخت غیر نقدی وجود ندارد. باید منبع پولی که برای سرمایه گذاری جهت دریافت پاسپورت استفاده می شود، مشخص و قانونی باشد، به عنوان مثال فروش ملک، ارث، پس انداز، تجارت و غیره. و دولت اتریش به سرمایه هایی که از طرق غیرقانونی حاصل شده اند، پاسخ منفی خواهد داد.
حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای ورود به اتریش و اخذ اقامت برای هر نفر از اعضای خانواده حدود پانزده هزار بورو می باشد. لازم به ذکر است که مخارجی چون هزینه های قانونی، هزینه های کارشناسی، ترجمه، پست، تمبر و غیره وجود دارند که طبیعتاً قابل برگشت نیست. لذا در صورت رد شدن درخواست تابعیت از جانب دولت، مبلغ پرداختی پس از کسر هزینه ها قابل استرداد خواهد بود.

حالت ویژه ای نیز که فقط وکلای موسسه آگاه ثبت در کشور اتریش قابلیت انجام دادن آنرا دارند مختص افرادی است که صرفا زندگی در اتریش را انتخاب نموده و تمایلی به انجام کار و داشتن شغل ندارند. در این حالت بایستی متقاضی دارای گردش حساب بالایی بوده و حداقل سرمایه ای که وارد کشور اتریش می کند 250 هزار یورو باشد.

در این حالت شما بایستی سرمایه خود را در شرکتی معتبر در کشور اتریش سرمایه گذاری نموده و بر اساس میزان سرمایه بصورت ماهیانه مبلغی (از 2000 یورو به بالا) از سوی آن شرکت به حساب شما واریز می گردد و کلیه امور مربوط به ورود به کشور اتریش و اخذ کارت اقامت چهارساله در بدو ورود، اجاره محل زندگی، ثبت نام فرزندان در مدارس و دانشگاه و… به عهده وکیل ما می باشد. سپس بعد از چهار سال سرمایه شما از سوی آن شرکت به شما عودت داده می شود و اقامت شما درصورت عدم مشکل تمدید خواهد شد.

معمولا موسسه آگاه ثبت به سه روش اقامت در اروپا را برای مشتریان خود انجام می دهد:

1. ثبت شرکت در بانک های اتریش (دولتی)

2. سرمایه گذاری در شرکت معتبر ثبت شده اتریشی (غیر دولتی)

3. افتتاح حساب در بانک توسط وکیل و کار با سرمایه شما توسط شرکت معتبر اتریشی و واریز سود به یورو در حساب شما و انجام پروسه اخذ اقامت.

در ضمن، اعطای پاسپورت در برابر اهداء سرمایه در حال حاضر در کشور اتریش وجود دارد.

زمان انجام این پروسه رابطه مستقیم با ارسال مستندات در زمان های تعیین شده و پیگیری موارد خواسته شده از سوی متقاضی دارد اما پیش بینی می شود که در شرایط عادی بسته به شرایط، 4 تا 12 ماه بطول انجامد.

با داشتن تابعیت اتریش، اجباری به زندگی در آن کشور نیست. چه برای اقدام به گرفتن پاسپورت و چه پس از گرفتن گذرنامه و حق شهروندی، شما به هیچ وجه مجبور به اقامت و زندگی در اتریش نیستید. ولی پس از دریافت پاسپورت جدید، شما به عنوان یک شهروند اتریشی، اجازه زندگی در اتریش را برای همیشه خواهید داشت.
با داشتن تابعیت اتریش، از آنجایی که فرد یک شهروند قانونی اتریش محسوب می شود، حق تحصیل، حق کار و هر نوع فعالیت تجاری را دارد. به عنوان یک شهروند خرید و فروش ملک و متعلقات قانونی دیگر، کاملا آزاد و قانونی است.

فرد می تواند در هر بانکی که بخواهد در اتریش و تمام دنیا حساب و کارت اعتباری باز کند. البته بانک های مختلف برای صدور دسته چک و کارت اعتباری شرایط مختلفی دارند، که در صورت تامین آن، می توان از این امکانات استفاده کرد.
این نوع تابعیت و یا پاسپورت از طریق اهدای سرمایه هرگز باطل نخواهد شد و فرد برای همیشه شهروند اتریش می باشد. بنابراین همیشه حق دریافت پاسپورت اتریشی برای افراد وجود دارد. خود پاسپورت به عنوان مدرکی برای مسافرت، هر 10 سال یکبار و فقط با 60 یورو تمدید می شود. در چنین شرایطی، هم با گذرنامه ایرانی و هم با پاسپورت اتریشی، می توان به ایران سفر کرد. در صورت سفر با پاسپورت اتریشی به ایران، فرد لازم است به عنوان یک خارجی، ویزای ایران بگیرد که اخذ این ویزا، یک روزه است و در چنین شرایطی فرد تحت حمایت دولت اتریش خواهد بود. در صورت مسافرت با پاسپورت ایرانی به ایران، به ویزا نیازی نیست و به عنوان یک ایرانی، تحت قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما و دپارتمان اخذ اقامت آگاه ثبت در ارتباط باشید.